Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko otrzymał jednogłośne poparcie Rady Miasta. Podczas czwartkowej sesji radni udzielili mu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok.
Podczas XXVI Sesji Rady Miasta Wysokie Mazowieckie, która odbyła się w czwartek, 25 czerwca, radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Jarosławowi Siekierko wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2025 rok. Decyzja została podjęta po analizie Raportu o Stanie Miasta oraz sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu.
Sesja absolutoryjna jest jednym z najważniejszych punktów w corocznym kalendarzu samorządowym. W jej trakcie rada ocenia działalność burmistrza oraz sposób gospodarowania środkami publicznymi w poprzednim roku.
Przed głosowaniem radni zapoznali się z Raportem o Stanie Miasta za 2025 rok, sprawozdaniem z wykonania budżetu, sprawozdaniem finansowym oraz opiniami organów kontrolnych.
Przedstawione dokumenty dotyczyły m.in. realizacji dochodów i wydatków miasta oraz prowadzenia gospodarki finansowej samorządu. Po ich analizie Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania.
W głosowaniu wszyscy obecni radni opowiedzieli się za przyjęciem uchwały. Tym samym Rada Miasta pozytywnie oceniła działalność Jarosława Siekierko w minionym roku.
Kolejne głosowanie dotyczyło absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Także w tym przypadku uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Po ogłoszeniu wyników głosowania przewodniczący Rady Miejskiej Adam Buciński pogratulował burmistrzowi uzyskania absolutorium. Złożył mu również życzenia urodzinowe, a radni odśpiewali "Sto lat".
Jarosław Siekierko podziękował za udzielone poparcie i podkreślił, że osiągnięte rezultaty są efektem współpracy radnych, pracowników urzędu, jednostek organizacyjnych oraz mieszkańców.
- Jest to już moja siódma kadencja, więc różne rady bywały, ale praca z państwem jest naprawdę przyjemnością - powiedział burmistrz Jarosław Siekierko po głosowaniu nad absolutorium.
Udzielenie wotum zaufania i absolutorium oznacza pozytywną ocenę pracy burmistrza oraz realizacji budżetu miasta za poprzedni rok.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze