Reklama

Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów w SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

26/06/2026 17:27

Pożegnanie ósmoklasistów, wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli i rodziców - w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem zakończyły się dwudniowe uroczystości związane z końcem roku szkolnego 2025/2026.


W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem zakończyły się uroczystości związane z końcem roku szkolnego 2025/2026. W czwartek, 25 czerwca, społeczność szkolna pożegnała uczniów klas VIII, natomiast w dziś odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego połączone z wręczeniem wyróżnień i podziękowań.

 

Podczas czwartkowego spotkania absolwenci zakończyli ośmioletni etap nauki w szkole podstawowej. Była to okazja do podsumowania wspólnie spędzonych lat, pełnych nauki, rozwijania zainteresowań, osiągnięć oraz budowania relacji. Dyrekcja szkoły skierowała do uczniów gratulacje z okazji ukończenia szkoły podstawowej, życząc im powodzenia na kolejnych etapach edukacji oraz sukcesów w nowych szkołach.

Reklama

 

Słowa podziękowania skierowano również do rodziców za współpracę i wsparcie, a także do nauczycieli i pracowników szkoły za ich codzienne zaangażowanie w edukację i wychowanie młodzieży.

 

Z kolei w piątek, 26 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko, przewodniczący Rady Miasta Adam Buciński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Kamianowski, dziekan i proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Paweł Sobotka oraz przedstawiciele Rady Rodziców - Sylwia Grochowska i Marek Gołaszewski.

Reklama

 

Podczas uroczystości na hali sportowej wyróżniono uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągali wysokie wyniki w nauce oraz odnosili sukcesy w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Uhonorowano także Ambasadorów Życzliwości - uczniów wyróżniających się postawą i kulturą osobistą - oraz szkolną drużynę piłkarską, która wywalczyła pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich.

 

W trakcie wydarzenia podziękowano również osobom, które zakończyły swoją wieloletnią działalność na rzecz szkoły. Wyrazy wdzięczności za lata pracy odebrała przechodząca na emeryturę nauczycielka Ewa Kućmierowska-Mirek. Podziękowania skierowano także do Sylwii Grochowskiej, kończącej swoją kadencję jako przewodnicząca Rady Rodziców, doceniając jej zaangażowanie i współpracę ze szkolną społecznością.

Reklama

 

Fot. SP1 w Wysokiem Mazowieckiem

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 17:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo ewysmaz.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości