Reklama

Pożegnanie absolwentów i zakończenie roku szkolnego w SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

26/06/2026 19:32

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem zakończyły się uroczystości związane z końcem roku szkolnego 2025/2026. Wczoraj, 25 czerwca, odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych, natomiast dziś oficjalnie zakończono rok szkolny dla uczniów klas I–VII.


W uroczystości pożegnania absolwentów uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczności szkolnej. Wśród gości znaleźli się burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko, przewodniczący Rady Miasta Adam Buciński, przewodnicząca Komisji Oświaty Anna Jezierska, przewodniczące Rady Rodziców Bogumiła Dąbrowska i Karolina Zalewska oraz dyrektor szkoły Jarosław Jankowski wraz z wicedyrektorami: Grzegorzem Ostrowskim, Bogusławem Bielińskim i Adamem Januszkiewiczem.

 

Podczas uroczystości nie zabrakło podsumowań i życzeń skierowanych do absolwentów oraz ich rodziców. Goście gratulowali uczniom osiągniętych sukcesów i życzyli powodzenia na kolejnych etapach edukacji, a także bezpiecznych i udanych wakacji.

Reklama

 

Jednym z ważniejszych momentów było uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych, którzy od nowego roku szkolnego przejmą rolę najstarszych uczniów placówki.

 

Podczas wydarzenia wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce oraz odnoszącym sukcesy w konkursach i innych dziedzinach aktywności. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Podziękowano również rodzicom aktywnie wspierającym działalność szkoły i angażującym się w życie szkolnej społeczności.

Reklama

 

Ze szkołą pożegnały się cztery klasy ósme - 8a, 8b, 8c i 8d wraz ze swoimi wychowawcami. Podziękowania skierowano także do nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej, które towarzyszyły absolwentom podczas pierwszych lat nauki.

 

Uroczystość zakończyła przygotowana przez ósmoklasistów prezentacja wspomnień z ośmiu lat spędzonych w szkole. Zdjęcia i komentarze przywołały wiele emocji, stając się symbolicznym zwieńczeniem ich edukacji w murach szkoły podstawowej.

 

Dziś, 26 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Rady Rodziców oraz kierownictwo szkoły. Goście gratulowali uczniom całorocznej pracy, osiągniętych wyników oraz życzyli wszystkim bezpiecznego i pełnego odpoczynku letniego.

Reklama

 

Uroczystość została podzielona na dwie części - osobno dla uczniów klas I–III oraz IV–VII. W pierwszej wyróżniono najmłodszych uczniów, którzy reprezentowali szkołę i odnosili sukcesy w konkursach. Podczas drugiej części nagrodzono uczniów starszych klas za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia oraz aktywność w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Fot. SP2 w Wysokiem Mazowieckiem

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 19:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo ewysmaz.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości