Reklama

Nowa Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem wybrana


Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wysokiem Mazowieckiem podsumowała działalność za 2025 rok i wybrała nową Radę Nadzorczą na kadencję 2026–2029. Podczas Walnego Zgromadzenia członkowie zatwierdzili wszystkie sprawozdania, udzielili absolutorium Zarządowi oraz omówili plany rozwoju spółdzielni na najbliższe lata.


W sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie, które miało miejsce 16 czerwca 2026 roku, było okazją do podsumowania działalności spółdzielni w minionym roku, podjęcia kluczowych decyzji dotyczących jej funkcjonowania oraz wyboru nowej Rady Nadzorczej na kolejną kadencję.

Podczas pierwszej części obrad członkowie spółdzielni zapoznali się ze sprawozdaniami Zarządu i Rady Nadzorczej za 2025 rok oraz ze sprawozdaniem finansowym. Przedstawiono również informacje dotyczące bieżącej sytuacji ekonomicznej spółdzielni i najważniejszych działań zrealizowanych w minionych miesiącach.

Reklama

W trakcie głosowań uczestnicy zgromadzenia zatwierdzili wszystkie przedstawione dokumenty. Udzielono także absolutorium członkom Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem. Otrzymali je prezes Krzysztof Murawski oraz wiceprezes Adam Buciński.

Członkowie spółdzielni przyjęli również szereg uchwał związanych z działalnością organizacji. Dotyczyły one między innymi zatwierdzenia bilansu za 2025 rok, podziału nadwyżki bilansowej, przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu oraz sprawozdania Rady Nadzorczej. Podjęto także decyzję o wyborze przedstawicieli reprezentujących spółdzielnię podczas obrad Zjazdu Przedstawicieli Członków Spółdzielczego Regionalnego Związku Rewizyjnego w Białymstoku.

Reklama

Jednym z ważniejszych punktów zebrania było omówienie kierunków rozwoju działalności gospodarczej spółdzielni na lata 2026-2029. Przedstawiono również wnioski wynikające z pełnej lustracji przeprowadzonej w 2025 roku, obejmującej okres od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2024 roku.

Największe zainteresowanie wzbudziły jednak wybory do Rady Nadzorczej. W wyniku głosowania wyłoniono skład organu, który będzie sprawował nadzór nad działalnością spółdzielni w latach 2026-2029.

Funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej powierzono Szczepanowi Michałowi Wójcikowi. Jego zastępcą został Marek Idźkowski, natomiast obowiązki sekretarza pełnić będzie Agnieszka Grzeszczuk.

Reklama

W skład nowej Rady Nadzorczej weszli ponadto: Ewa Dąbrowska, Mariusz Duchnowski, Mariusz Bekin, Maciej Robert Janik, Stefan Piętka, Edyta Deszczyńska, Sławomir Sienicki, Józef Ireneusz Kuropatwa oraz Mirosław Jan Biały.

Walne Zgromadzenie zakończyło się przyjęciem wszystkich procedowanych uchwał i wyznaczeniem kierunków dalszego funkcjonowania spółdzielni. Wybrana Rada Nadzorcza będzie odpowiadała za nadzór nad realizacją planów rozwojowych oraz reprezentowanie interesów członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem przez najbliższe trzy lata.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo ewysmaz.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości