Przez trzy dni Wysokie Mazowieckie było stolicą młodzieżowej koszykówki 3x3. W finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały najlepsze drużyny z całej Polski, a reprezentantki Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem wywalczyły znakomite 4. miejsce, ocierając się o podium mistrzostw kraju.
W dniach 19-21 czerwca 2026 roku w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się finały Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 Dziewcząt. Turniej zgromadził najlepsze szkolne zespoły z całego kraju, a przez trzy dni kibice mogli śledzić rywalizację stojącą na bardzo wysokim poziomie sportowym.
Tytuł mistrzowski zdobyła Szkoła Podstawowa nr 13 z Gorzowa Wielkopolskiego. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 ze Stalowej Woli, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 z Łomży.
Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja gospodarzy - Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Zawodniczki przez cały turniej prezentowały ambitną i skuteczną grę, ostatecznie zajmując wysokie 4. miejsce w Polsce. To znaczący sukces, potwierdzający wysoki poziom szkolenia oraz duży potencjał młodych koszykarek z Wysokiego Mazowieckiego.
Turniej przebiegał w atmosferze fair play, wzajemnego szacunku i zdrowej sportowej rywalizacji. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, a zawodniczki udowodniły, że koszykówka 3x3 wymaga nie tylko doskonałego przygotowania technicznego, ale także szybkiego podejmowania decyzji i skutecznej współpracy zespołowej.
Fot. SP2 w Wysokiem Mazowieckiem
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze